емоции | Кафе пауза - Part 22

Одмор кој нема да ве чини ни денар

На ова патување нема да потрошите ниту еден денар ...

Ѕирнете што се крие во туѓиот ум

Овие фотографии не само што беспрекорно прикажуваат еден субјект, туку тие ја интензивираат фотографската игра, со прилепување на две слики во една.

Астрологијата и влијанието врз другите луѓе

Дали умеете да им дадете доволно поддршка, разбирање и поттик на вашите најблиски и им давате на знаење дека сте секогаш тука за нив?

127 часа (127 hours)

Нема ништо помоќно на Земјата, од волјата за живот. Приказна за човековата издржливост, инстинктот и преживувањето...

Песни за романтична атмосфера

Доколку деновиве планирате да организирате романтична вечер со вашиот партнер, овие добро одбрани песни, ќе ви помогнат да ја наелектризирате атмосферата со љубов и емоции.

Накит од интерпункциски знаци

Колку би било добро кога би можеле да ги прикажеме разните смешковци кои ги користиме на интернет во реалниот живот, нели?!

Астрологијата и солзите

Дали ги гризете усните и се плашите да ги откриете вашите емоции пред семејството и најблиските во интензивните емоционални ситуации или јавно покажувате сè што чувствувате?

Љубовта е едноставна

Погледнете ја оваа љубовна приказна претставена низ илустрирани фотографии. Љубовта е многу едноставна кога се пристапува со позитивни емоции, зар не?
Датум: 26 фев 2011
, Автор:

Астрологијата и раскинувањето пред Нова година

Сакате да раскинете со вашиот партнер непосредно пред празниците, но не сакате да го повредите. Еве што вели астрологијата за начинот на кој би постапиле....
Датум: 19 дек 2010
, Автор:

„Ќе ја убијам“

Девојки, ви се има ли случено некоја друга да ви го украде момчето од вашите соништа, со кого планиравте да ја искусите „совршената љубов“?
Датум: 29 ное 2010
, Автор:

Совети за прв успешен состанок

Без оглед како ќе помине првиот состанок, најдобро е и двајцата да заклучите дека сепак и тоа е некое добро и вредно искуство. Еве некои мали совети кои ви посочат што треба, а што не треба да правите на првиот состанок.

Мотивирајте ги колегите со помош на астрологијата

Дали вашата канцеларија ја делите со некој депримиран, нерасположен колега?
Датум: 14 ное 2010
, Автор: