домашно | Кафе пауза

Како правилно да подготвите вистинско домашно кафе со полн вкус?

Следете ги неверојатните трикови при подготвување домашно, свежо мелено кафе што ќе му дадат совршено полн вкус на вашиот омилен топол напиток!

Домашни лекови од цитруси за чисто лице, прекрасна коса и заштита од кашлица

Цитрусите содржат неверојатно високо количество на здрави матери.

Едноставен трик за неверојатно вкусна кајгана

Веројатно се прашувате зошто кога јадете кајгана во ресторан, таа секогаш има многу подобар вкус од јајцата кои ги правите дома.

Како самите да направите домашно млеко од лешници?

Рецепт кој изобилува со витамините А и Е, како и со калиум и калциум

3 домашни рецепти за ефикасно и темелно пролетно чистење на вашите теписи

Доколку сакате темелно да ги исчистите теписите, отстранувајќи ја целосно нечистотијата, дамките и непријатните мириси, тогаш погледнете ги овие 3 природни средства...

Домашна маска за подмладување на кожата чии резултати се видливи веднаш

Оваа маска која можете брзо и едноставно да ја подготвите во вашиот дом, ќе го освежи вашиот тен и ќе предизвика да изгледате неколку години помлади.

Направете сами: Маскара

Доколку сте љубители на природната козметика и сакате секогаш да знаете што точно ставате на лицето, тогаш ви препорачуваме да ја направите оваа домашна маскара.

Домашно какао, преполно со здравје

Топол зимски пијалак кој ќе ви помогне во борбата против студенилото...

30 лесни начини да скратите 100 калории на ден

Секој сака да биде во добра форма, а со тоа и да се чувствува подобро. Би се изненадиле колку е лесно да се намали бројот на калориите кој секојдневно го внесуваме.
Датум: 24 ное 2012
, Автор:
12