доблести | Кафе пауза

Покрај нив ќе се чувствувате посреќно: Пет хороскопски знаци со најдобри карактерни црти

Постојат хороскопски знаци што се истакнуваат со своите доблести и на останатите им е исклучително удобно во нивно друштво.

Доблестите на хороскопските знаци

Секој знак има некои предности и доблести кои се единствени кај него.

8 квалитети што ги поседуваат луѓето родени во јануари

Јануари означува нов почеток, а луѓето родени во јануари поседуваат широк спектар на квалитетни особини.
Датум: 02 јан 2016

Бик, Девица и Јарец: Кои се доблестите на земјените знаци?

Откријте во што се наоѓа нивната сила и посебност, што сакаат и на што се восхитуваат земјените знаци.

Највосхитувачките карактеристики кои можете да ги украдете од секој хороскопски знак

Влијанието на ѕвездите се одразува на нашите однесувања и на нашата личност, па еве што е она што другите можат да го „позајмат“ од секој од нас.
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Цитати за една од најголемите човекови доблести – простувањето

Простувањето е одлука којашто може да ни помогне да се фокусираме на позитивните делови од нашиот живот.

Шарм, нежност или хумор: Астрологијата открива една карактеристика поради која другите ве сакаат

Секој хороскопски знак има своја уникатна карактеристика која ги влече останатите кон себе.

20 фантастични работи кои ќе ви се случат откако ќе сфатите дека мора да се сакате и почитувате себеси пред сѐ останато

Да се сакате и почитувате себеси и уште повеќе, да не се срамите да го признаете тоа, нема никаква врска со нарцизам.

Будистички изреки за добрата душа

Па да се послужиме со неколку изреки од будизмот и да научиме кои се најголемите доблести на човекот. Ви издвојуваме неколку будистички изреки за добрата душа. Уживајте!

7 работи на кои треба да се сетите кога мислите дека не сте доволно добри

Наместо да се осудуваме и да мислиме дека не сме доволно добри, би било убаво кога би нашле начин барем еднаш дневно да се потсетиме себеси на убавите и добри работи кај нас.

3 чекори до поголема самодоверба

Ниската самодоверба го уништува вашиот дух и не ви дозволува да се прифатите себеси онакви какви што сте. Кој е патот до поголема самодоверба?
Датум: 07 окт 2013
, Автор:
12