30 ноември 2015 | Кафе пауза

Време е за капут – Колку подолг, толку подобро, препорачаа трендсетерките

Заладувањето можеби не нè изненади нас, но нашиот гардеробер веројатно да.

Мрзеливите девојки најдоа спас: Трикови и совети за полесна нега и убавина

Колку пати ви се случило да се вратите дома, да бидете преморени и да ве мрзи да ја избришете целата шминка од вашето лице?

Корисни совети кои ќе ви помогнат да откриете што навистина сакате да правите во животот

Го правите ли она што го сакате или сѐ уште не знаете што е тоа?

Откријте колку драстично е променет модерниот брак во споредба со оној од неодамнешното минато

Според една неодамнешна студија, бракот во денешно време најмногу се одбира поради децата, а не поради економската стабилност.

10 нешта кои имаат моќ да го возбудат секој маж во секое време

Поради некоја причина, тие едноставно не можат да им одолеат.

Неколку психолошки совети за оние кои се хронично уморни

Како уморот влијае врз вашиот живот и што можете да направите за да го победите?

Направете сами миризливи потпури: Природен и декоративен освежувач за домот

Не само што ќе го освежите вашиот дом, туку и визуелно ќе го разубавите

Жешка забава со самовили, танчарки и „шотови“ во „Станица 26“

Самовила што оди на штули, егзотични танчарки во огледални костими, здравици со популарните „шотови“ и многу разиграни посетители беа главната декорација на забавата во организација на Jagermeister која се одржа во петокот...
Датум: 30 ное 2015
, Автор: