десктоп | Кафе пауза

Генијални позадини за десктоп што ќе ве насмеат до солзи!

Дали ви е смачено од обичните слики со природа и цвеќиња што ги користите како десктоп позадини?

Прекрасни новогодишни и божиќни десктоп позадини

Време е да ве фати предновогодишната еуфорија, време е да го украсите домот и да ја промените позадината на вашиот компјутер.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

Ако чекаме да бидеме подготвени…

„Ако чекаме да бидеме подготвени, ќе чекаме до крајот на нашите животи.“
Датум: 03 апр 2014
, Автор:

Совршена хармонија

Среќа е кога она што го мислиш, она што го кажуваш и она што го правиш се во совршена хармонија.
Датум: 01 апр 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #83

Те сакам, но не повеќе од моето утринско кафе.
Датум: 11 мар 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #82

Кафето е најважниот оброк во денот.
Датум: 04 мар 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #81

„Кафето мириса како свежо сомелен рај.“ - Џеси Лејн Адамс
Датум: 11 фев 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #80

„Кафето го олеснува станувањето од кревет наутро, чоколадата прави станувањето да вреди.“
Датум: 04 фев 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #79

Сте забележале како кафето има различен шмек во зависност од шолјата во која го пиете? Имате ли ваша омилена шолја за кафе?
Датум: 28 јан 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #78

„На сите ни е потребно кафе за да го истуркаме денот. На некои повеќе отколку на други.“
Датум: 21 јан 2013
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #77

„Попрво ќе го поднесувам кафето отколку да бидам неразумен.“ - Наполеон Бонапарта
Датум: 19 ное 2012
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #76

Кафе и крофна, совршена слатко-горка комбинација за почеток на денот....
Датум: 12 ное 2012
, Автор: