Совршено смуди: Кое овошје треба да го употребувате, а кое да го избегнувате?

Идеалниот начин да го започнете денот е да направите едно овошно смуди кое ќе ги содржи сите потребни хранливи материи.

За најмалите: Со помош на овој едноставен тест со грозје откријте колку се интелигентни вашите деца

Не станува збор за трик, туку за психолошко тестирање кое можете и самите да го пробате.

Диета со грозје: Изгубете 5 килограми во рекордно време

Ова овошје има неверојатна моќ на телото така што го освежува, чисти и му ги овозможува потребните хранливи материи.

Вашето омилено овошје ги открива вашата личност и вашиот карактер

Изборот на омиленото овошје многу зборува за вашиот карактер, а оваа теорија е стара повеќе од 2.000 години и за прв пат се појавила во стара Јапонија.

Сладок ракун ужива јадејќи грозје

Зрно по зрно, си ги кине со малите рачиња и си ужива.

Најдобрите есенски плодови за вашето здравје

Кивито претставува одличен извор на витамин Ц, а само еден плод од ова овошје во себе содржи дури 120% од препорачаната дневна количина за овој витамин.

Интересни новогодишни традиции

Ако за најлудата ноќ планирате да заминете надвор од земјата, немојте да се изненадите ако наидете на некоја од следните традиции.
Датум: 22 дек 2011
, Автор: