23 септември 2019 | Кафе пауза

Изберете една самовила и откријте нешто повеќе за себе

Одберете ја онаа што најмногу ќе ве привлече, без многу да размислувате и откријте нешто повеќе за себе!

12 есенски класици: Во кој филм ќе ужива вашиот хороскопски знак?

Хороскопот влијае на многу од нашите карактеристики, желби и вкусови, вклучувајќи ги и филмовите кои преферираме да ги гледаме на големото платно или на малите екрани.

Што треба, а што не треба да направите за вашата хигиена по сексот?

Кога ќе размислите, со комбинацијата од бакнување, пот и размена на останати телесни течности кои се појавуваат за време на сексот, станува збор за навистина неуредна активност.

Барате уникатно име за вашето девојче? Погледнете ги овие што значат „принцеза“ ширум светот!

Новите, млади родители сè почесто бараат уникатни имиња за своите дечиња со цел да ги одвојат од останатите и да ги направат посебни.

3-те хороскопски знаци кои ќе уживаат во сезоната на Вагите

Овие три хороскопски знаци ќе бидат незапирливи за време на крајот на септември и почетокот на октомври.

Не е сеедно: Единственото место во фрижидерот каде што не смеете да ги чувате јајцата

Изгледа дека не е баш сеедно во кој дел од фрижидерот ќе ги сместите јајцата доколку сакате да ги искористите сите хранливи материи на оваа храна.