Изберете една самовила и откријте нешто повеќе за себе

Изберете една самовила и откријте нешто повеќе за себе

На сликата во продолжение има три самовили, секоја со свои уникатни карактеристики. Одберете ја онаа што најмногу ќе ве привлече, без многу да размислувате и откријте нешто повеќе за себе!

1. Ледена самовила

Ледената самовила симболизира сила и интелигенција. Вие сте родени лидери и обожавате предизвици. Поради истите тие карактеристики, луѓето околу вас обично зависат од вас и од вашите решенија. Никој не може да ве изнервира лесно поради вашето високо ниво на толеранција.

2. Цветна самовила

Цветната самовила укажува на мир, љубезност и едноставност. Вие сте чувствителна личност и често се воздржувате од зборување за што било што би можело да им наштети на другите. Вашиот емоционален темперамент е прилично нежен. Вие сте разумна личност.

3. Градинска самовила

Градинската самовила е знак за оригиналност и инвентивност. Вие сте многу креативна личност и често доаѓате до фантастични идеи. Луѓето ве сметаат за доверлива личност токму поради начинот на кој се претставувате. Вие сте неверојатни за комуникација, и сте топли и пријателски личности.

Одберете слика, кликнете на неа и дознајте каква жена сте – Одговорот ќе ве зачуди!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар