година | Кафе пауза

Што се надева дека ќе направи секој хороскопски знак во текот на новата година?

Штом светот ќе се врати во нормала, кога и да е тоа, ова е она што секој хороскопски знак се надева дека ќе го направи.

Астролозите предвидуваат: 2021 година ќе биде судбоносна за овие 3 хороскопски знаци

Астролозите се убедени дека новата година ќе им донесе среќа на сите, но за овие 3 хороскопски знаци нема веќе депресија, проблеми и осаменост.

Најочекуваните филмови со суперхерои за 2020 година

Без разлика дали сакаме да го признаеме тоа или не, жанрот филмови со суперхерои во моментов го достигна својот врв и ги полни киносалите со секое следно остварување.

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во следната година

Се ближи крајот на годината и полека размислуваме за следната. На преминот, сите се надеваат дека следната година ќе им биде посреќна, а личностите родени во овие знаци имаат посебна причина за радост.

Одберете еден ангел и прочитајте ја вашата новогодишна порака за добросостојба

Што треба да направите до крајот на годината за да ја дочекате новата освежени и полни со енергија?

4-те хороскопски знаци што ги очекуваат големи промени во 2019 година

4 хороскопски знаци што следната година конечно ќе искусат големи промени во животот, и тоа сите ќе бидат на подобро.

Овие 3 хороскопски знаци ќе имаат најубав крај на 2018 година!

Преостанаа уште малку денови од оваа година, но има уште време до крајот. До тогаш сè и сешто би можело да ни се случи.

2018-та е годината на Шива – богот на заздравувањето и уништувањето

Па, кој е всушност Шива? Постојат многу приказни и легенди за него.

7 причини зошто треба да бидете себични оваа година

Оваа година треба да бидете себични! Заслужувате да се грижите за себе, да се негувате и да бидете среќни.

До сите оние кои имаат тежок почеток на 2018 година: Не сте сами!

Додека целиот свет се движи напред, вие се чувствувате како прегазени од воз.

Последниот број од годината на раѓање ќе ви открие нешто интересно за вашиот карактер

Нашата личност не ја одредува само периодот од годината во кој сме родени, годишното време или хороскопскиот знак.