Дали некогаш сте се запрашале зошто се чешкате по главата додека размислувате?

Започнувате да размислувате па забележувате дека се чешкате, а тоа секогаш го правите несвесно и немате поим зошто.

5 трикови како да изгледате повисоки на фотографиите

Позната ни е изреката дека една слика вреди илјада зборови, која во денешно време може да се интерпретира со илјада „лајкови“.

Никогаш не се извинувајте за тоа што сте девојка која го следи срцето наместо разумот

До девојките кои сакаат безусловно, кои постојано даваат без да очекуваат ништо за возврат и кои без срам ги носат срцата на своите ракави.

Најслаткиот поглед: Што сакаат да ви кажат кучињата кога ја навалуваат главата на страна?

Дали и вие се топите кога вашето куче ќе ве погледне со оној неодолив поглед додека ја врти главата на страна?

Можеби и вие го правите тоа погрешно: Проверете дали правилно пливате!

На ваков начин, оваа активност која инаку се смета дека делува добро на нашето здравје, всушност предизвикува само штета.
Датум: 10 јун 2015
, Автор:

Ѝ ја избричила главата на ќерка ѝ, а интернетот полуде поради тоа

Пејџ мислела дека не е голема работа што ќе ѝ ја избричи главата на ќерка ѝ, па напишала за тоа на интернет. Не претпоставила дека реакциите ќе бидат толку осудувачки.
Датум: 20 мај 2015
, Автор:

Еве што ќе ви се случи ако ставите коцка мраз на овој дел од вашата глава

Доколу редовно ставате коцка мраз на точката фенг фу, тоа ќе ви помогне во подмладување на вашето тело.
Датум: 30 мар 2015
, Автор:

Најоткачените фризури кои некогаш сме ги виделе

Веројатно за многумина би изгледале чудно со домат или ананас на главата, но овие луѓе, од која и да е причина, се охрабриле да изгледаат вака.
Датум: 10 ное 2014
, Автор:

25 најлоши работи што луѓе си ги имаат направено на сопствената глава

Откако ќе ја погледнете галеријава, единственото нешто што ќе можете да кажете ќе биде само „зошто“. Но, веројатно 25 пати. :)
Датум: 30 окт 2014
, Автор:

Ќе се пукнете од смеење: Кучиња со марами на главата личат на баби

Споредбата, иако глупава и нелогична, е истовремено и многу смешна. Кој би поверувал дека потребна е само една марама и малку креативност за вашето куче да го претворите во „бабушка“?! :)
Датум: 22 окт 2014
, Автор:

Што ви е запишано на дланките?

Читањето од дланка може да биде многу забавна разонода со пријателите. Погледнете ја вашата дланка и видете што таа говори за вас. Потоа погледнете ги дланките на вашите пријатели за да видите какви се нивните приказни.
Датум: 11 сеп 2014
, Автор: