врат | Кафе пауза

7 начини да се ослободите од болката во вратот и грбот

Мускулните грчеви се начин на кој телото ви кажува дека нешто не е во ред со вашиот животен стил. За среќа, постојат многу начини да се ублажи болката и да се спречи во иднина.

За негувани врат и деколте: 3 природни начини да имате мазна кожа!

Ви претставуваме 3 начини со кои можете да го поправите изгледот на кожата во оваа деликатна зона.

8 делотворни вежби за отстранување на подбрадокот и справување со брчките на вратот

За нашето тело да остане младо и затегнато, потребна е правилна исхрана и физичка активност.

5 нешта што треба да ги знаете доколку сакате да ги ослабете лицето и вратот

Мастите околу лицето и вратот воопшто не изгледаат привлечно.

Совршена јака за љубителите на мачки

Љубители на мачки, радувајте се!

Застанете пред огледало и погледнете се: Обликот на телото може да предвиди идни проблеми

Кога се набљудува од профил, обликот на телото кај жените може да открие дали во иднина ќе имаат проблеми со вратот или грбот.

Еве што ќе ви се случи ако ставите коцка мраз на овој дел од вашата глава

Доколу редовно ставате коцка мраз на точката фенг фу, тоа ќе ви помогне во подмладување на вашето тело.
Датум: 30 мар 2015
, Автор:

8 начини да се ослобидите од болката во вратот

Болката во вратот долгорочно се решава со физичка активност, но постојат и начини за брзо решавање на проблемот.

7 чудни места на кои на секоја девојка ѝ растат влакна (Престанете да паничите!)

И дамите можат да бидат влакнести, некои повеќе, некои помалку, па ако мислите дека сте единствени кои имаат по некое диво влакно на вратот – дефинитивно не сте.
Датум: 19 дек 2014
, Автор:

Ослободете се од болката во вратот за само 60 секунди

Доколку ве боли вратот, најубаво би било да си закажете масажа, но доколку немате време или пари за ваков луксуз, ви нудиме еден брз начин за ефикасно решавање на овој проблем.
Датум: 17 окт 2014
, Автор:

Хороскопскиот знак елегантно поставен на вашиот врат

Љубителите на убавиот накит, но и на астрологијата, со сигурност ќе уживаат барем во едно парче од оваа модна колекција на Dior.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:
12