возраст | Кафе пауза

На која возраст е најдобро вашето дете да го добие својот прв мобилен телефон?

Денес, паметните телефони станаа потреба. Покрај тоа, помладите генерации комуницираат многу почесто преку разни апликации и социјални мрежи отколку лице в лице.

8 знаци што ја откриваат вистинската возраст на секоја жена

Вистинската возраст не ја откриваат само брчките, сивата коса, рацете и вратот. Постојат многу други знаци на стареење што не се забележуваат на прв поглед.

Зошто не треба да ги учите децата да споделуваат додека сè уште се мали?

Сите родители ги учат своите деца дека споделувањето е добро, но понекогаш е тешко да го натерате вашето дете да ја сподели својата играчка со другите деца.

9 работи што не треба да ги правите во 50-тите години

Следниве девет работи не се за жени кои наполниле 50 години. Овие навики и начини на размислување треба веднаш да ги заборавите.

Ниту сте задоцниле, ниту сте подраниле: Не е сè во свое време, туку сè е во ваше време

Секој на овој свет води своја трка и оди по својот пат, во свое време. Сетете се на тоа кога некој ќе ви каже „време ви е...“ или „зошто сè уште не сте...“

Моден водич: Како да носите мини фустан во зрелоста, без да изгледате евтино?

Кој вели дека по 50-тите години мини фустаните се забранети? Ако ги следите овие правила, секогаш ќе изгледате феноменално.

12 причини зошто како што стареете, сè повеќе почнуваат да ве нервираат сите

Можеби порано бевте една од оние девојки кои беа очајни да бидат популарни и да бидат опкружени со луѓе. Но, како што стареете, сфаќате дека се претворате во незгодна дама.

Вежбање според возраста: Што да тренирате на триесет, а што на педесет години?

Иако има луѓе кои уживаат да спортуваат или да вежбаат во теретана, на повеќето од нив им е тешко да вежбаат и го прават тоа само кога имаат проблеми со тежината.

Џентлменско правило од 1901 година: Еве колку треба жената да биде помлада од мажот за врската да биде совршена!

Одамна се зборува, пишува и се дебатира за идеалната разлика во годините помеѓу жената и мажот.

Ако имате над 30 години, исфрлете ги овие козметички производи од вашиот несесер

Не е тајна дека сувото лице бара дополнителна хидратација и предизвикува појава на ситни брчки и линии кои бараат поразлични козметички средства.

14 парчиња облека што им одговараат на сите жени без оглед на возраста

Постојат многу парчиња облека што им одговараат на жените од која било возраст, а сè што треба да направите е да го направите вистинскиот избор.

Бројот открива колку сте ментално стари: Колку кучиња гледате на сликата?

Оваа оптичка загатка ја открива вашата ментална возраст. Внимателно погледнете ја сликата и одговорете колку кучиња гледате.