02 март 2020 | Кафе пауза

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

Ако се прашувате зошто понекогаш сакате да ја „грицнете“ вашата мачката, го имаме одговорот.

Вежбање според возраста: Што да тренирате на триесет, а што на педесет години?

Иако има луѓе кои уживаат да спортуваат или да вежбаат во теретана, на повеќето од нив им е тешко да вежбаат и го прават тоа само кога имаат проблеми со тежината.

Што понекогаш заборава секој хороскопски знак?

Понекогаш не сме свесни за нашиот капацитет, а понекогаш ги подзабораваме нашите недостатоци.

Ако сакате да живеете долго, направете ги овие 5 животни промени

Иако можеби ви изгледа невозможно да се откажете од некои навики, ако сакате да живеете подолго, мора да направите неколку промени.

Бевте одбиени на интервју за работа? 8 работи кои треба да ги знаете за да се чувствувате подобро

Дали неодамна сте биле одбиени на интервју за работа и тоа направило да се посомневате во вашиот потенцијал?

3 хороскопски знаци што брзо одлучуваат да се свршат

Некои парови се во врска со години без да размислуваат да стапат во брак, а други ќе се сретнат и по пет дена ќе се свршат, а потоа ќе стапат во брак еден месец подоцна.

Откријте нешто ново за себе: Кое од овие 5 животни ве фасцинира најмногу?

Можеби сте откриле лична поврзаност со одредено животно, но сè уште не ја знаете точната симболика, длабокото значење или целта?

Тест: Изберете слика и откријте ја вашата порака за оваа седмица

Изберете ја сликата што ве привлекува и потоа прочитајте ја вашата порака што ќе ви даде насоки за оваа седмица.

10 начини како да се заштитите од епидемија

За време на епидемија, луѓето лесно можат да се исплашат и да мислат дека заболувањето е неизбежно или да преземат драстични мерки за да се спасат.

„Мимоза“ салата без шунка: Богато предјадење со јајца и сирење

Ова е навистина лесна за подготовка и вкусна салата која може да биде целосна замена на еден ваш оброк.