букет | Кафе пауза

Изберете есенски букет и дознајте што ќе се случи следната седмица

Изберете еден од раскошните есенски букети за да дознаете што ќе ви се случи следната седмица. Дозволете ѝ на интуицијата да ве води.

Зошто невестата го фрла букетот на венчавката?

Фрлањето на букетот е еден од главните моменти на секоја венчавка, но која е вистината зад него?

Дознајте кој подарок го зголемува женското либидо

Резултатите покажале дека 62% од жените кои се во врска со истиот партнер најмалку 3 години, имаат зголемена желба за водење љубов доколку саканиот им подари букет џвеќе.

Направете сами: Уникатен букет од цвеќиња

За да имате прекрасен и креативен букет, не мора да трошите голема сума пари, туку бидете креативни и направете го сами.

Неверојатна уметност: Букет од рози кои горат!

Неколку уметници се решиле да направат нешто што претходно не било видено...

За да бидете оригинални треба да бидете поразлични! Заменете го традиционалниот букет со овие алтернативи

Рачно изработениот букет може да трае со години и секогаш да ве потсетува на најсреќниот ден од вашиот живот.

Романтичниот говор на цвеќињата: Изборот на боите потсвесно ги изразува неговите чувства

Ако добиете црвена, розова или бела роза, жолто или виолетово цвеќе, тоа не е случајно.
Датум: 22 мај 2015
, Автор:

Пролетна инспирација: 17 најубави бидермаери за вашата свадба

Еден од најважните елементи на секоја невеста ѝ е бидермаерот. А пролетта, освен што е одличен период за свадби, истовремено е и време во кое цвеќињата расцутуваат.

Прекрасни букети од цвеќиња замрзнати во коцки мраз

Неверојатна уметност која ни го покажува животот на цвеќињата во малку поинакво светло...

Најромантичната приказна за Свети Валентин која ќе ве расплаче

Со мојот мил сопруг Џон бевме во брак 46 години. Секој Свети Валентин тој ми ги праќаше најубавите цвеќиња, во кои имаше картичка со едноставна порака сочинета од пет зборови: „Мојата љубов кон тебе расте“.

Голи мускулести момци покриени со цвеќиња

На прв поглед оваа комбинација од секси, мускулести машки тела и нежни цветови е доста неочекувана, бидејќи цветот обично го поврзуваме со нежноста и грациозноста на жените.

Есенски букет

Зачудувачки е што се можете да направите со вашите раце, малку имагинација и неколку есенски листови. Дочекајте ја есента како што прилега и украсете го домот со еден ваков букет.
Датум: 27 сеп 2010
, Автор: