Романтичниот говор на цвеќињата: Изборот на боите потсвесно ги изразува неговите чувства

Ако добиете црвена, розова или бела роза, жолто или виолетово цвеќе, тоа не е случајно. Некогаш мажите го знаеја говорот на цвеќињата, но современите момци не се запознаени со овие значења. Сепак, британските научници сметаат дека претставниците на посилниот потсвесно избираат букет кој ги рефлектира нивните чувства.

romantichniot-govor-na-cvekjinjata-izborot-na-boite-potsvesno-gi-izrazuva-negovite-chuvstva-kafepauza.mk

Црвените цветови јасно покажуваат романтични чувства, страст, но и почит.

Белата боја е одраз на симпатии, чисти и сериозни намери во емотивна врска.

Жолтиот букет искажува наклонетост и пријателство.

Силно розовите нијанси одразуваат воодушевување, благодарност и среќа.

Портокаловата боја е знак дека мажот ја обожава својата жена, како и дека чувствува страст.

Нежно розовите и нијансите на праска изразуваат симпатија, благодарност, признание и почит.

Виолетовата значи маѓепсаност и љубов на прв поглед.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар