Нов жежок тренд во светот: Пола-пола бојадисана коса

Сведоци бевме на разни стилови на бојадисување на косата од омбре, сомбре и дреч врвови, па сè до бојадисување на косата во виножито. Но, сега може да заборавите на сите овие трендови бидејќи новиот хит е токму „пола-пола“ бојадисана коса.

1-zhezhok-nov-trend-vo-svetot-pola-pola-bojadisana-kosa-www.kafepauza.mk_

За што станува збор? Всушност сето ова се состои во тоа што едната страна од косата ја бојадисувате во една боја додека другиот дел во сосема различна боја. Ова сепак е предизвик само за храбрите девојки! Погледнете на кои начини може да го испробате овој нов тренд.

Вашата коса може да ја бојадисате во една боја, но во различни нијанси

2-zhezhok-nov-trend-vo-svetot-pola-pola-bojadisana-kosa-www.kafepauza.mk_

Или пак да ја направите црно-црвена

3-zhezhok-nov-trend-vo-svetot-pola-pola-bojadisana-kosa-www.kafepauza.mk_

Комбинацијата од розова и сина нијанса може да изгледа многу интересно

4-zhezhok-nov-trend-vo-svetot-pola-pola-bojadisana-kosa-www.kafepauza.mk_

Ако сте повеќе за класика, тогаш црно-белата е тотален погодок за вас

5-zhezhok-nov-trend-vo-svetot-pola-pola-bojadisana-kosa-www.kafepauza.mk_

Или пак можеби црвено-белата

Погледнете ги и останатите предлози:


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар