16 јануари 2015 | Кафе пауза

17 причини поради кои би ве прогласиле за вештерка во 1693 година

Среќа што не живееме во Салем, Масачусетс во 1693 година, инаку еве поради што можела да ви летне главата.
Датум: 16 јан 2015
, Автор:

Прекрасен снежен хотел во Шведска во кој можете да престојувате

Хотелите направени исклучиво од мраз веќе не се новост, но толку се убави што не можат да се игнорираат новите кои се појавуваат.

Дознајте кој знак сте според арапскиот хороскоп

Овој хороскоп се базира врз агресивност, мудрост, одбрана, рамнотежа, фатализам и еволуција.

Како да надмудрите тест на заокружување кога не го знаете добро материјалот?

Со овие нема да ги погодите сите точни одговори, но значително ќе си ги подобрите шансите за поминување на тестовите.

7 природни лекови за затнат нос што веќе ги имате во кујната

Затнувањето на носот е една од најнепријатните работи што се случува во зима...

26 најдобри свадбени фотографии кои биле наградени во 2014

Натпреварите во фотографија го собираат најдоброто од најдобрите, а наградените секогаш се нешто посебно кое малку кој го остава рамнодушен.

Животни кои се чувствуваат пријатно покрај фотоапарати

Погледнете ги овие фотографии кои ни покажуваат колку им е пријатно на животните покрај фотоапаратите, доколку тие не се насочени директно кон нив.

Прекрасни букети од цвеќиња замрзнати во коцки мраз

Неверојатна уметност која ни го покажува животот на цвеќињата во малку поинакво светло...

Основни особини на лидерите

Лидери се луѓето кои се спремни за акција, фокусирани на крајната цел и кои ефикасно ги насочуваат другите да извршат одредена работа.
Датум: 16 јан 2015
, Автор:

Креативни начини да ги носите летните парчиња во зима

Во денешно време ретко кој има можност да купува сезонска облека. Но, на наша среќа, голем дел од облеката не е наменета само за во лето.

Џеј Ло е дефинитивно кралицата на долгите шлицoви

Латино дивата Џенифер Лопез секогаш се труди на црвениот тепих да изгледа сексапилно и гламурозно. И секогаш тоа ѝ оди од рака. Дури и во својата 45-та година.
Датум: 16 јан 2015
, Автор:

Филм: Интервју (The Interview)

Зулендер на гости кај големиот лидер
12