Пресметајте го вашиот генерациски број и дознајте каков партнер барате

Дали знаете дека вашиот генерациски број може да ви открие каков партнер сакате?

Нумерологијата открива: Каква е енергијата во вашиот дом?

Па, што открива бројот на живеалиштето за станарите?

Среќна седмица: Доколку вашиот омилен број е 7, во вас се крие бунтовник!

Се чувствувате посебно, бидејќи вашиот омилен број седум е толку „оригинален“?

Откријте го бројот на својот кармички долг и научете за што сте испратени на овој свет

Во нумерологијата, секој има свој број на кармички долг, кој може да открие каква порака или карма треба да научи вашата душа.

Мистериозното значење на бројот 3: Зошто Никола Тесла бил опседнат со овој број?

Сите големи умови имаат по некоја опсесија, но оваа на Тесла е дефинитивно една од најинтригантните.

Откријте ја својата нумеролошка тајна за витка фигура

Кој би можел да помисли дека по датумот на раѓање може да се предвиди видот на фигурата, односно како ќе изгледа личноста?

Ноември е месец на сродни души! Еве што значи ако често го гледате бројот 1!

Ноември е месец кога судбината ќе спои две сродни души, но за да дојде до тоа, ќе морате малку да се потрудите.

Проклет телефонски број кој поради големиот број смртни случаи сега е надвор од употреба

Официјалните мобилни компании не сакале да го коментираат овој случај, но потврдиле дека „баксузниот“ телефонски број е исклучен.

Каде, кога и зошто настанал бројот 0?

Kога всушност човештвото за прв пат го искористило бројот 0 и зошто?

Математички трик кој го освои светот: Кој број чевли носите и колку години имате?

Бројките можат да бидат многу интересни, особено кога си играте со нив.

Зошто вие први да се јавите?

Постојат неколку причини зошто вие да го направите првиот чекор, но постојат уште милион изговори зошто не. Еве неколку причини зошто да се осмелите.

Знаете ли колку е интересен бројот 9?

Математиката на многумина им е кошмар, но таа има и своја забавна страна. Овие факти за бројот 9 сигурно не сте ги знаеле, бидејќи на училиште испуштиле да ви ги кажат.
Датум: 02 апр 2014
, Автор:
12