Најдобрите фотографии од урнебесно вознемирувачкиот предизвик на бради!

Според општото мислење на јавноста, мажите изгледаат подобро со брада. Но, дали тоа навистина е така?

Дознајте што открива обликот на брадата за вашиот карактер

Погледнете ја сликата, одберете го вашиот облик на брада и прочитајте ги анализите...

Научно докажано: Мажите со брада се подобри љубовни партнери

Според најновите истражувања, кај мажите со брада постои поголема веројатност дека ќе завршат во сериозна врска за разлика од оние кои немаат брада.

7 прекрасни цитати од девојка со брада што докажуваат дека таа е феминистички херој

„Никогаш не заборавајте ги моќта и силата што ги поседувате, бидејќи токму тие ќе ви помогнат да ги надминете сите препреки и да почувствувате ослободување.“

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

Брадата прави мажите да изгледаат силни, сигурни и храбри.

Оваа девојка секое утро се бричи и отворено зборува зошто го прави тоа

Доколку и вие се соочувате со овој проблем, не се кријте од него.

60-годишен маж станал модел благодарение на неговата густа брада

Филип Дима е толкувач на правото чија брада го инспирирала да направи промена во кариерата.

Најлошите трендови за убавина од оваа година

Иако шминката и фризурата често ни помагаат да ја изразиме својата индивидуалност, некои од трендовите за убавина ја преминуваат границата на добриот вкус.

Нов селфи тренд: Девојки со помош на плетенки прават неверојатни бради

Дали и вашата коса е доволно долга за да се приклучите на овој тренд кој брзо се шири низ социјалните мрежи?

Според истражувањата, мажите со брада имаат тенденција да лажат, мамат и крадат

Дали брадата може да го детерминира квалитетот на вашиот романтичен партнер?

2 „технички“ грешки во сексот кои ја одбиваат секоја жена

Овие 2 нешта можат многу негативно да влијаат врз неа...

Каква брада ви одговара според формата на лицето?

Машките кои сакаат да носат брада, треба да ја обликуваат не само според моменталните трендови, туку и во склад со својот облик на лицето.