10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

Мажи со брада… Треба ли да се каже нешто повеќе? Тоа звучи толку секси и привлечно. Брадата прави мажите да изгледаат силни, сигурни и храбри. Погледнете ги и останатите причини зошто жените ги обожаваат овие мажи.

1. Мажествен изглед

Овој изглед прави да затрепери срцето на секоја жена.

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

2. Изгледаат зрело

Брадата прави тие да изгледаат посериозни кон животот.

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

3. Бакнувањето е подобро

Скокоткањето го прави бакнувањето позабавно.

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

4. Сексуална привлечност

Овој изглед прави жените да полудат!

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

5. Неколку дена небричена и средена брада одговара на сѐ

Без разлика на стилот, брадата одговара на сѐ!

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

6. Мажите со брада се секси

Нивната брада зборува за нив…

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

7. Тие се особено привлечни

Мажите во комбинација со нивната брада се неодоливи!

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

8. Изгледаат посилно

Жените сакаат мажи кои имаат самодоверба и силна личност.

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

9. Жените не сакаат да бидат со сосема избричени мажи

Сосема мазно лице? Не! Жените преферираат мажи со брада.

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

10. Прекрасно е да се допира нивното лице

Без разлика дали е тоа поминување со прстите или допирање со лицето, брадата секогаш е добар избор!

10 причини зошто жените сакаат мажи со брада

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар