Истражување: Машката брада има повеќе бактерии од крзното на куче

Резултатите од едно недоамнешно истражување нема да им се допаднат на љубителите на брадата.

4 маникири што ќе бидат хит оваа пролет

Според некои од најпознатите салони за убавина, следниве 4 маникири ќе бидат вистински хит оваа сезона.

8-те најубави древни урнатини ширум светот

Најдобриот начин да ја почувствувате историјата е да посетите некоја древна урнатина.

Од што треба да се ослободите во вашиот живот според хороскопскиот знак

Сите хороскопски знаци си имаат свои верувања и погледи, а понекогаш овие верувања само им го отежнуваат животот и ги прават несреќни.

Кратка историја на Богородичната црква, најпознатата катедрала во светот

Малку градби се популарни како катедралата Нотр Дам – најпознатата париска црква и еден од главните споменици на раната готика, посветена на Дева Марија.

Кои хороскопски знаци се најголемите љубители на самотијата?

Додека некои луѓе ги фаќа нервоза од самата помисла да бидат сами, други едноставно уживаат кога се насамо со своите мисли.

7 нешта за кои не треба да чекате во вашите 20-ти, бидејќи сега е вистинското време

Нема подобро време од сегашноста за да посегнете по ѕвездите и да ги остварите вашите желби, па погледнете ги нештата за кои не треба да чекате во вашите 20-ти.

25 клучни совети за планинарење што секој почетник треба да ги знае

Планинарењето е одлично хоби и не бара многу подготовка за да го започнете, но сепак треба да испланирате некои работи.

4 неочекувани начини на кои заедничкото гледање серии може да ви ја зајакне врската

Експертите тврдат дека одвреме-навреме добро е да изгледате некоја серија со партнерот, бидејќи тоа ќе ве зближи.

Септолете Тотал во потрага по најпознатите работи во светот кои одат во тројка

Се обидовме да пронајдеме работи кои одлично функционираат во тројка исто како тројното дејство на Септолете Тотал, противвоспалително, аналгетско и антисептично, а резултатите до кои дојдовме се повеќе од интересни.
Датум: 16 апр 2019
, Автор: