афера | Кафе пауза

Не секогаш се работи за афера: Тој никогаш нема да ви каже за овие 4 проблеми

Ако мислите дека ве избегнува затоа што има афера, тогаш можеби грешите и се работи за некој од овие 4 проблеми...

Најдоброто од двата света: Што сакаат мажите од нивните сопруги, а што од љубовниците?

Кога зборуваме за сексуални афинитети не е исто она што го сакаат слободните мажи во потрага по постојана партнерка и она по што копнеат зафатените мажи.

3 начини да имате жешка афера… со вашиот партнер!

3 начини на кои можете да внесете малку спонтаност и изненадување во долготрајната врска.

9 прашања кои треба да си ги поставите пред да започнете романса на работното место

Одговорите на секое од нив треба да ви даде претстава за тоа што чувствувате и какви можат да бидат последиците од тоа што сакате да го направите.

Книга: „Црниот принц“ – Ајрис Мердок

Листата на најдобри трилери на сите времиња никогаш нема да ви биде комплетна ако го испуштите ова генијално дело. Истото важи и за листата на најголеми љубовни драми.

10 големи невистини кои произлегуваат од романтичните комедии

Во модерниот свет секојдневно сме изложени на многу романтични комедии кои наголемо ни ги полнат главите со многу невистини за љубовта и пријателството.
Датум: 13 фев 2014
, Автор:

Исповеди: Хард кор љубов

Исповеди на една блиска личност од далечна земја...
Датум: 02 фев 2014
, Автор:

Забавна, но застрашувачка брачна статистика

Прочитајте ја оваа откачена брачна статистика и размислете дали би си впуштиле во лудата авантура, таканаречена брак. :)

Зошто некои мажи се верни?

Како што постојат причини за неверство, така постојат и причини поради кои одредени мажи се верни...
Датум: 29 ное 2012
, Автор:

Дали постои емоционално неверство?

Многумина неверството го сфаќаат како предавство на партнерот. Но дали под изневерување спаѓа само физички контакт и секс? Дали постои и емоционално неверство и дали е еднакво како и она физичкото?
Датум: 20 сеп 2012
, Автор:

Дилемата (The Dilemma)

Филм за неверството и за дилемите кои можат да произлезат од него и да нè доведат во многу непријатни ситуации...
Датум: 27 јан 2012
, Автор:
12