Подаруваме AQUAporin ACTIVE RICH крема од Еуцерин!

Подаруваме AQUAporin ACTIVE RICH крема од Еуцерин!

Продолжуваме со награди од Еуцерин! Овој пат подаруваме AQUAporin ACTIVE RICH крема. Прочитајте за дејството на производот и оставете го вашиот одговор како коментар на Фејсбук-објавата подолу. Со среќа!Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. svetlana Reply

  AQUAporin ACTIVE SPF 15+UVA

 2. Jasmina Reply

  по една или две недели на употреба, нивото на хидратација е оптимализирано дури и во најдлабоките слоеви на кожатa :)))

 3. emi Reply

  Аквапорини се водни канали кои ги придвижуваат водните молекули во кожните мембрани и го регулираат оптималниот трансфер на вода внатре и надвор од клетките на кожата. Биохемиските процеси започнуваат длабоко во кожните клетки што е гаранција за идеална хидратација. Аквапорините во човечката кожа се од типот аквапорин – 3. Овозможуваат трансфер на вода, глицерин и други мали молекули, кои што помагаат за хидратација на кожата. Колку повеќе аквапорини има, толку повеќе вода може да навлезе во клетките и може водата да се транспортира и до други клетки. Со тек на време и под влјание на УВ зраците, количеството на аквапорините се намалува и како резултат на тоа се појавува дехидрирана кожа. Еуцерин AQUAporin ACTIVE е магичниот клуч за оптимална хидратација на кожата-долготрајно и длабоко. 🙂

 4. mena Reply

  Аквапорини се водни канали кои ги придвижуваат водните молекули во кожните мембрани и го регулираат оптималниот трансфер на вода внатре и надвор од клетките на кожата.Колку повеќе аквапорини има, толку повеќе вода може да навлезе во клетките и може водата да се транспортира и до други клетки. Еуцерин AQUAporin ACTIVE е магичниот клуч за оптимална хидратација на кожата-долготрајно и длабоко. <3 <3

 5. mena Reply

  Аквапорини се водни канали кои ги придвижуваат водните молекули во кожните мембрани и го регулираат оптималниот трансфер на вода внатре и надвор од клетките на кожата. Овозможуваат трансфер на вода, глицерин и други мали молекули, кои што помагаат за хидратација на кожата. Колку повеќе аквапорини има, толку повеќе вода може да навлезе во клетките и може водата да се транспортира и до други клетки. Еуцерин AQUAporin ACTIVE е магичниот клуч за оптимална хидратација на кожата-долготрајно и длабоко.

 6. borce Reply

  Аквапорини се водни канали кои ги придвижуваат водните молекули во кожните мембрани и го регулираат оптималниот трансфер на вода внатре и надвор од клетките на кожата.

 7. Marija Reply

  – по само 24 часа беа забележани подобрувања во нивото на хидратација на кожата кај луѓето кои ги употребиле овие производи.
  – по една или две недели на употреба, нивото на хидратација е оптимализирано дури и во најдлабоките слоеви на кожата.

 8. Simonida Reply

  Аквапорини се водни канали кои ги придвижуваат водните молекули во кожните мембрани и го регулираат оптималниот трансфер на вода внатре и надвор од клетките на кожата. Биохемиските процеси започнуваат длабоко во кожните клетки што е гаранција за идеална хидратација. Аквапорините во човечката кожа се од типот аквапорин. Овозможуваат трансфер на вода, глицерин и други мали молекули, кои што помагаат за хидратација на кожата. Колку повеќе аквапорини има, толку повеќе вода може да навлезе во клетките и може водата да се транспортира и до други клетки. Со тек на време и под влјание на УВ зраците, количеството на аквапорините се намалува и како резултат на тоа се појавува дехидрирана кожа. Еуцерин AQUAporin ACTIVE е магичниот клуч за оптимална хидратација на кожата-долготрајно и длабоко

 9. Ana Reply

  подобрувања во нивото на хидратација на кожата

 10. Мими Reply

  Аквапорини се водни канали кои ги придвижуваат водните молекули во кожните мембрани и го регулираат оптималниот трансфер на вода внатре и надвор од клетките на кожата. Биохемиските процеси започнуваат длабоко во кожните клетки што е гаранција за идеална хидратација.
  Аквапорините во човечката кожа се од типот аквапорин – 3. Овозможуваат трансфер на вода, глицерин и други мали молекули, кои што помагаат за хидратација на кожата. Колку повеќе аквапорини има, толку повеќе вода може да навлезе во клетките и може водата да се транспортира и до други клетки.

  Корисник сум на вашите производи зашто се посебни!!! Уживајте во меката и нежна кожа со Eucerin AQUAporin ACTIVE крема за лице. Едноставно, самиот допир да те полуди 🙂

 11. Tamara Reply

  Аквапорини се водни канали кои ги придвижуваат водните молекули во кожните мембрани и го регулираат оптималниот трансфер на вода внатре и надвор од клетките на кожата. Биохемиските процеси започнуваат длабоко во кожните клетки што е гаранција за идеална хидратација. Аквапорините во човечката кожа се од типот аквапорин – 3. Овозможуваат трансфер на вода, глицерин и други мали молекули, кои што помагаат за хидратација на кожата. Колку повеќе аквапорини има, толку повеќе вода може да навлезе во клетките и може водата да се транспортира и до други клетки. Со тек на време и под влјание на УВ зраците, количеството на аквапорините се намалува и како резултат на тоа се појавува дехидрирана кожа. Еуцерин AQUAporin ACTIVE е магичниот клуч за оптимална хидратација на кожата-долготрајно и длабоко.

 12. Simona Reply

  Аквапорините се канали во кожата кои што овозможуваат премин на водата надвор од клетките и во нив, а водата како што е неопходна за животот, така е неопходна и за хидратација на кожата. Еуцерин аквапорин ја содржи биохемиски активната состојка глуко глицерол, која што стимулира создавање на нови аквапорински канали низ кожата, а нормално- колку повеќе канали, толку повеќе вода, толку подобра хидратација.

 13. Emi Reply

  Kozata ima slicni osobini so rastenijata.Na niv im treba voda ,kislorod i sonceva svetlina za da funkcioniraat i se razvivaat normalno.Nasata koza cesto znae da dexidrira ,da se sushi,lupi ili izgleda mrtvo i bez sjaj.Ova doaga od mnogu nadvoreshni faktori,megu koi e se razbira vodata.Vodata vo kozata (vo i nadvor od kletkite)proaga niz patishta koi se vikaat Akvaporini.Dokolku go zgolemime brojot na tie patishta vo kozata,ke ovozmozime mnogu polesno hidriranje t.e-dovod na voda do site kletki.Tokmu zatoa kremata EUCERIN AQUAPORIN ACTIVE e perfekten mix na potrebni materii,za da se formiraat mnogu poveke Akvaporini i so toa nasata koza sekogash ke bide besprekorno cista,mazna,sjajna i pred se zdrava.Ovaa nokna krema sodrzi aktivna sostojka-GLUKO GLICEROL koja ja razubavuva nasata koza po samo 4 nedeli koristenje so vidlivi rezultati koi traat.Za dolgotrajno bleskava i pivlecna koza -izberete EUCERIN AQUAPORIN ACTIVE:)!

Остави коментар