Лесна чил аут плејлиста

Ако летото ви е опуштено и лабаво, тогаш овие неколку смут џез изведби претставуваат звучна верзија на она што се случува околу вас.

Лесна чил аут плејлиста

Ние ви препорачуваме неколку изведувачи чија музика е забавна и одлична за релаксација.
 

Рипингтонс

Рипингтонс се американски џез бенд чија музика најчесто е инспирирана од патувања и егзотични места.

Дејв Коз

Дејв Коз е саксофонист кој порано настапувал заедно со Рипингтонс, но денес е соло изведувач.

Марк Антоан

Марк Антоан е француски џез гитарист. Неговите дела се инспирирани главно од ромската музика.

Калдера

Калдера е њујоршки џез состав кој за жал веќе не е активен. Во своето кратко четиригодишно постоење оставија многу музика, главно со латински примеси.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар