25 причини зошто е најубаво да се биде заљубен

Тој/таа знае точно што сакате во кревет. И што е уште поважно, се грижи за да уживате колку што е можно повеќе...

7-годишно девојче со глас кој ќе ви го одземе здивот

Анџелина Џордан со својот глас ги маѓепса сите на шоуто „Норвешка има талент“

27 причини зошто секогаш треба да барате седиште до прозор во авион

Почнувајќи од изгрејсонца и зајдисонца, па се до градовите и најразличните видови на облаци, постои убавина до онаму до каде што вашите очи можат да гледаат.

Филм: 3 дена за убиство (3 Days to Kill)

Би убиле ли за да го продолжите вашиот живот?

Пред и потоа: фотографии од домашни миленичиња кои пораснале

Домашните животни и луѓето делат посебна врска кога растат заедно, а тоа може одлично да се види на наредниве неколку фотографии од сопствениците со своите миленичиња.

Уметност во пустината Сахара стара 17 години, видлива и од „Google Earth“

„Во нашите умови, пустината е единственото место каде што може да се доживее бесконечност.“

Слатки кутриња кои изгледаат како мали панди

Сите ние сме разочарани што пандите не се соодветни за домашни миленичиња, но овие неодоливи кутриња од Кина кои личат на мали панди можат да послужат како одлична замена. Интересно е што родителите на овие кутриња ни најмалку не наликуваат на ова животно, но ете, природата сакала да

Најпопуларни бои на лакови за нокти за пролет, 2014

Најдобриот начин да ја пречекате пролетта е со светол и весел маникир.

Неверојатни геометриски замоци од песок

Фантастични облици кои изгледаат како да се од некој друг свет...

Пејзажи кои ќе ви го одземат здивот

Фотографот Вирапонг Чаипук од Бангкок, Тајланд ја открил својата страст за фотографирање откако се пензионирал од медицинската професија.

Кафето и мотивацијата

„Кога немам веќе кафе, немам ни мотивација.“ - Џерод Нитс