7-годишно девојче со глас кој ќе ви го одземе здивот

7-годишно девојче со глас кој ќе ви го одземе здивот

Кога станува збор за талент, Јутјуб секојдневно знае да нѐ изненадува. Овој пат станува збор за едно 7-годишно девојче, Анџелина Џордан, која со својот глас ги маѓепса сите на шоуто „Норвешка има талент“. Со совршената изведба на песната „Gloomy Sunday“ од Били Холидеј таа ги освои срцата на сите оние кои имаа можност да ја слушнат. Погледнете колку беспрекорно звучи нејзиниот глас.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар