Кристијан Лубутан, колекција пролет/лето 2014

Започнувајќи од елегантни и софистицирани модели, па сѐ до весели и разиграни дизајни, оваа колекција на Лубутан е можеби најдобрата досега.

Од ништо до куќа од соништата за само 6 недели

За само 9.000 долари и 6 недели, Стив Арин успеал да го изгради својот дом од соништата во Тајланд.

Кога е време да се откажете?

Дали вашите долгогодишни цели навистина вредат онолку колку што вие во моментов мислите?

Како се декодираат соништата во денешно време?

Фасцинантни нови истражувања ни покажуваат точно кои му се намерите на нашиот мозок додека спиеме.

10 инспиративни монолози од женски филмски ликови

Листа од најсилните и најневеројатните женски карактери кои ќе ве инспирираат со својот говор и ќе ве потсетат зошто токму тие ја имаат главната улога во овие филмови.

Креативна преработка на песната „Happy“ од Фарел Вилијамс

Уникатна и креативна верзија која успева да ги долови еуфоричните емоции кои ни ги пренесува оригиналот.

Филм: Зимска приказна (Winter’s Tale)

Ова не е вистинска приказна, ова е вистинска љубов

Една девојка, 14 музички жанрови

19-годишната Сара, позната и како „Smoukahontas“ на Јутјуб реши да покаже уште еден нејзин талент на забавен и креативен начин.

Приредете ѝ моминска забава која никогаш нема да ја заборави

Погледнете ги наредниве неколку идеи кои можат да ви послужат како насока за организирање на одлична моминска забава...

Пролет во Велика Британија

Погледнете како изгледа доаѓањето на пролетта во Велика Британија.