Креативна преработка на песната „Happy“ од Фарел Вилијамс

Уникатна и креативна верзија која успева да ги долови еуфоричните емоции кои ни ги пренесува оригиналот.

Филм: Зимска приказна (Winter’s Tale)

Ова не е вистинска приказна, ова е вистинска љубов

Една девојка, 14 музички жанрови

19-годишната Сара, позната и како „Smoukahontas“ на Јутјуб реши да покаже уште еден нејзин талент на забавен и креативен начин.

Приредете ѝ моминска забава која никогаш нема да ја заборави

Погледнете ги наредниве неколку идеи кои можат да ви послужат како насока за организирање на одлична моминска забава...

Пролет во Велика Британија

Погледнете како изгледа доаѓањето на пролетта во Велика Британија.

25 причини зошто е најубаво да се биде заљубен

Тој/таа знае точно што сакате во кревет. И што е уште поважно, се грижи за да уживате колку што е можно повеќе...

7-годишно девојче со глас кој ќе ви го одземе здивот

Анџелина Џордан со својот глас ги маѓепса сите на шоуто „Норвешка има талент“

27 причини зошто секогаш треба да барате седиште до прозор во авион

Почнувајќи од изгрејсонца и зајдисонца, па се до градовите и најразличните видови на облаци, постои убавина до онаму до каде што вашите очи можат да гледаат.

Филм: 3 дена за убиство (3 Days to Kill)

Би убиле ли за да го продолжите вашиот живот?

Пред и потоа: фотографии од домашни миленичиња кои пораснале

Домашните животни и луѓето делат посебна врска кога растат заедно, а тоа може одлично да се види на наредниве неколку фотографии од сопствениците со своите миленичиња.

Уметност во пустината Сахара стара 17 години, видлива и од „Google Earth“

„Во нашите умови, пустината е единственото место каде што може да се доживее бесконечност.“