Вага и водолија – пријателска комбинација

Вага и водолија – пријателска комбинација

Ова е едно прекрасно пријателство кое е осудено на среќа. Вагата и водолијата се лојални другари, посветени еден на друг. Вагата сака да зборува, а водолијата сака да слуша. Вагата ужива во организирањето забави, а водолијата секогаш ќе биде нејзиниот прв гостин. Вагата секогаш има безброј прашања на ум, а водолијата ги има сите одговори кои ù се потребни.Вага и водолија – пријателска комбинацијаВодолијата и вагата се социјални пеперутки, кои сакаат да разговараат за најновите трендови, идеи и настани во нивниот град и светот. Водолијата секојпат се воодушевува на широките познавања од разни области кои ги има вагата, а таа е импресионирана од длабокиот начин на размислување на водолијата.

Се прашувате дали има нешто што не чини во ова пријателство? Па, водолијата понекогаш знае да биде премногу тврдоглава и не сака да ги менува плановите толку често, како вагата. Од друга страна, вагата знае да биде малку шефовски настроена, а тоа ја нервира слободоумната водолија. Доколку вагата и водолијата можат да си прогледаат низ прсти (а најверојатно можат) тие секогаш ќе бидат насмеани и весели другарчиња. Вагата ја обожува посветеноста и стопроцентната концентрација на водолија, а таа го цени неограничениот ум на вагата. Доколку водолијата може да ја издржи опседнатоста на вагата со нејзиниот имиџ и појава пред другите, тогаш најверојатно и вагата ќе може да ја поднесе тенденција на водолијата да го „исклучи“ умот и да одлета со мислите на некое друго место.

Вие двајца сакате спортови кои ќе ве тераат да се движите, како тенис, сквош, кошарка, а најверојатно уживате и во предизвикувачки спортови како банџи скокање, парасејлинг и летање со параглајдер. Може да уживате да дискутирате на теми поврзани со хемијата или климатските промени, а за разонода сакате да решавате крстозбори и да го набљудувате ѕвезденото небо. Исто така, посетувањето часови по модерен танц, можеби би ве зближило уште повеќе. Водолијата и вагата се многу музикални знаци, поради што можеби ќе уживаат пеејќи, свирејќи на инструменти или во најмала рака, само слушајќи добра музика.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. aleksandra Reply

    Moze prijatelska kombinacija za jarec i vodolija??

  2. irena Reply

    ne moze prijatelska kombinacija so jarec i vodolija

Остави коментар