12 астро парови кои имаат најкомплицирани љубовни врски

12 астро парови кои имаат најкомплицирани љубовни врски

Доколку некогаш сте биле во врска на далечина или во проблематична љубовна врска, тогаш сигурно знаете колку комплицирани знаат да бидат врските. Понекогаш се обидуваме да ги пребродиме проблемите, но треба да знаеме кога е време да кренеме раце и да продолжиме понатаму. И покрај тоа што знаеме дека врската не функционира, ние упорно се обидуваме да го поправиме односот. Треба да знаете дека понекогаш е паметно и практично да се откажете од врската. Понекогаш срцето одбива да го послуша разумот и покрај тоа што на сите им е јасно дека врската нема да трае.

12 астро парови кои имаат најкомплицирани љубовни врски

Некои врски, пак, се осудени на пропаст уште пред да започнат. Ако знаеме дека љубовната врска со некого ќе биде исполнета со бесконечни и нерешливи проблеми, тогаш можеби е најдобро воопшто да не се впуштаме во неа. Астрологијата може да ни открие колку си одговараат хороскопските знаци и кои астро парови имаат најкомплицирани врски…

Овен и Девица

12 астро парови кои имаат најкомплицирани љубовни врски

Станува збор за комплетно спротивни знаци, а сите знаеме дека спротивностите се привлекуваат. Девицата ќе се восхитува на самодовербата на Овенот, а на Овенот ќе му се допадне нејзината способност и интелигенција. Сепак, Овните постојано преземаат непромислени ризици, а тоа ќе ги излуди Девиците. Кога огнен знак (Овен) ќе се спои со земјен (Девица), тешко им е да се разберат меѓусебно и да постигнат компромис.

Бик и Скорпија

12 астро парови кои имаат најкомплицирани љубовни врски

Сензуалноста на Бикот и сексуалноста на Скорпијата добро одат заедно. И двајцата се страсни, внимателни, но и многу љубоморни, а токму оттаму може да произлезе најголемиот проблем. Бикот никогаш нема да го разбере љубоморното однесување на Скорпијата и нејзината потреба од одмазда. Овие хороскопски знаци можат да одржуваат добра врска во спалната, но надвор од неа еден од нив најверојатно ќе биде многу повреден.

Близнаци и Водолија

12 астро парови кои имаат најкомплицирани љубовни врски

На прв поглед овие два знака делуваат како совршен пар. И двајцата имаат слободен дух, обожаваат длабоки разговори и се многу интелигентни. Меѓутоа, Близнаците многу подобро се прилагодуваат на нови ситуации и знаат како да ги искажат нивните чувства за разлика од Водолиите. Водолиите не претпочитаат да ги искажуваат емоциите, а тоа воопшто нема да им одговара на Близнаците. Освен тоа, Близнаците се познати по нивната недоследност, а Водолиите по нивната непредвидливост, што не оди баш најдобро во комбинација.

Рак и Риби

12 астро парови кои имаат најкомплицирани љубовни врски

И двата знака се креативни, внимателни и чувствителни, но Раковите знаат да станат премногу емотивни, а тоа Рибите не можат да го разберат. Освен тоа, Раковите знаат какво влијание имале нивните претходни врски на тоа што се денес, додека, пак, Рибите делуваат како воопшто да не се сеќаваат на минатото и се чини дека никогаш не учат од грешките. Рибата и Ракот можат да бидат одлични партнери во креативна смисла на зборот и да работат на некакви уметнички проекти, но љубовната врска меѓу нив двајца би била премногу проблематична за да опстане.

Продолжете на следната страница за останатите астро парови со најкомплицирани љубовни врски…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар