Градски часовници изработени од винилски плочи

Дизајнерот Павел Сидоренко е креатор на овие уникатни ѕидни часовници изработени од стари винилски плочи. Додека во средината на плочите сè уште може да се види оригиналната налепница, рабовите се исечени во облик на специфичните градби и обележја на големите градови во светот. На тој начин, се создадени прекрасни градски силуети, кои го покажуваат времето.
Градски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочиГрадски часовници изработени од винилски плочи

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар