Илустрации во сеќавање на Стив Џобс

Стив Џобс почина на 5 октомври 2011 година. Сите сме свесни за успесите и квалитетот на производите на неговите компании Елп и Пиксар. Но, Стив не беше инспирација само за лицата во неговиот бизнис. Тој успеа да влијае врз светот и врз начинот на живеење.Илустрации во сеќавање на Стив Џобс Овие илустрации доаѓаат од неговите фанови ширум светот. Сите тие искажуваат почит кон човекот кој направи револуција во дигиталната индустрија. Тоа што го остави зад себе ќе остане вечно и бесмртно засекогаш.Илустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив ЏобсИлустрации во сеќавање на Стив Џобс


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар