Сан Франциско под магла

Овие одлични фотографии се направени во Сан Франциско од страна на Теренс Чанг, кој е специјализиран фотограф за фотографии со долга експозиција. Во оваа серија, тој го претставува кралот на Пацификот под обвивка од магла. Претставени се повеќе делови од  заливот на градот, а дел од овие фотографии се направени околу познатиот мост „Голден гејт“.

Сан Франциско под маглаСан Франциско под маглаСан Франциско под маглаСан Франциско под маглаСан Франциско под маглаСан Франциско под маглаСан Франциско под маглаСан Франциско под маглаСан Франциско под маглаСан Франциско под маглаСан Франциско под магла


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар