Нежност, гламур и елеганција во новата пролетна колекција на Ели Сааб

Ели Сааб инспириран од природата за оваа пролет креирал елегантна колекција која тој ја нарекол „A Lace Garden“. Моделите се во боите на сите цвеќиња, почнувајќи од бела камелија, розова ружа, светла бугенвилеја, па сѐ до живописната зелена. Голем дел од дизајните се во комбинација со чипка и мора да признаеме дека Сааб пронашол одличен начин овој провиден материјал да изгледа дискретно и елегантно. Погледнете како овие одлични модели изгледаа на модните писти.

Нежност, гламур и елеганција во новата пролетна колекција на Ели СаабБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар