Зелен пијалак за забрзување на метаболизмот и детоксикација на организмот

Зелен пијалак за забрзување на метаболизмот и детоксикација на организмот

Оваа напивка ќе ги исфрли токсините од вашето тело додека спиете!

zelen-pijalak-za-zabrzuvanje-na-metabolizmot-i-detoksikacija-na-organizmot-www.kafepauza.mk

Потребни состојки:
  • 1 краставица, исечкана на кругови
  • 1 супена лажица магдонос
  • 1 лимон, свежо исцеден
  • 60 милилитри вода
  • 1 супена лажица сок од алое вера
  • 1 супена лажица изрендан ѓумбир
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и испијте една чаша пред спиење. За најдобри резултати, комбинирајте со физичка активност. На тој начин побрзо ќе ги исфрлите токсините од организмот и побрзо ќе го забрзате метаболизмот, со што ќе почнете да ги намалувате вишокот килограми.

Погледнете ги и овие совршени смуди рецепти за хранлив појадок.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар