Смели есенски обувки од Александар Мекквин

Смели есенски обувки од Александар Мекквин

Ако сакате да бидете авангардни и да не ви ни малку удобно, тогаш вистинскиот избор за вас е колекцијата есен 2012, на брендот Александар Мекквин. Секако ако успеете да дојдете до 7.000 долари за еден пар, и ако барем еден од нив остане надвор од плакарот на заколнатиот фан на футуристичките креации, Лејди Гага. 🙂Смели есенски обувки од Александар МекквинОвој пат, утописката мода на брендот, кој по смртта на Мекквин го менаџира талентираната Сара Бартон, е спакувана во по малку смирувачки, сензуален стил. Чевлите се комбинација на цветови, пердуви, крзно и други слични додатоци. Ултрависоките необични потпетици и нежните бои и нијанси во оваа есенска колекција, истовремено ги нагласуваат како романтичната, така и дивата страна на жената.Смели есенски обувки од Александар МекквинСмели есенски обувки од Александар МекквинСмели есенски обувки од Александар МекквинСмели есенски обувки од Александар МекквинСмели есенски обувки од Александар Мекквин


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. Ana Reply

    Pogrdi cevli nemam videno nema ni da vidam

Напиши одговор на Ana Откажи одговор