Рецепт за вкусен десерт без печење и без шеќер

Рецепт за вкусен десерт без печење и без шеќер

Не пропуштајте го нашиот рецепт за вкусен десерт од само 3 состојки кој е едноставен за подготовка.

Рецепт за вкусен десерт без печење и без шеќер

Потребни состојки:

  • 2 банани
  • 2 лажички какао
  • 100 грама кокосово масло

Начин на подготовка:

1. Сечете ги бананите на мали парчиња и ставете ги во блендер. Мешајте сè додека не добиете еднолична смеса, додадете го какаото и промешајте уште еднаш.

2. Додадете го кокосовото масло и повторно промешајте.

3. Префрлете ја смесата во сад и ставете ја во фрижидер да отстои околу 1 час. На здравје!

Откако го прочитавте овој рецепт, можеби ќе сакате да го прочитате и рецептот за брз германски колач од чоколадо и бисквити кој не се пече.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар