Нов тренд за убавина што би можел да владее во 2020 година

Минатата година, масажерот за лице од жад беше апсолутен хит, а експертите за убавина и инфлуенсерките тврдеа дека тој помага за намалување на отоците на лицето и на црвенилото.

Нов тренд за убавина што би можел да владее во 2020 година

Ролерите за масажа ќе бидат актуелни и во текот на оваа година, но она по што сите лудуваат се програмите за гимнастика на лицето. Низ САД се отвораат „теретани“ за лице, а онлајн-курсевите веќе го преплавија Интернетот.

Добрата масажа на лицето може да ги елиминира главоболката и исцрпеноста, а лицето можете да го масирате и дома. Пред да започнете со масажата, отстранете ја шминката и подгответе масло што ќе им помогне на рацете полесно да се лизгаат по кожата.

Покријте го целото лице со рацете така што врвовите на прстите ќе се наоѓаат на челото, а краевите на дланките ќе бидат близу до брадата.

Држете ги така неколку секунди, а потоа полека и нежно движете ги кон ушите, така што на тој начин ќе го нанесувате маслото по целото лице.

Погледнете кои 3 модни додатоци ќе доминираат во текот на 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар