Најубавите рамни летни обувки: Инфлуенсерките не можат да си ги замислат топлите денови без нив

Најубавите рамни летни обувки: Инфлуенсерките не можат да си ги замислат топлите денови без нив

Додека претходните години инфлуенсерките и трендсетерките се натпреваруваа која ќе собере повеќе лајкови и реакции за нивните нови пар сандали на штикли, оваа година ситуацијата е многу поразлична. Инстаграм е преплавен со фотографии од девојки во сите модели патики што се комбинирани со различни модели на фустани.

Тие лесно се комбинираат и сигурно ќе се носат уште неколку сезони. Тоа што е најинтересно е дека тие воопшто не треба да бидат романтични, лежерни, лесни или цветни… можете да го земете вашиот омилен летен модел, или најудобниот, и да го комбинирате со фустанот што најдобро „лежи“ на вашето тело. Одличен тренд, се согласувате?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар