Моден водич за есенски стил без грешка

Моден водич за есенски стил без грешка

Оваа есен е многу позабавна од кога било порано, затоа што на врвот на модните листи се наоѓаат сите силни и впечатливи бои што е несвојствено за оваа доба од годината. Необичните комбинации како црвената и розовата, белите фармерки и впечатливите капути се само дел од нештата што маѓепсуваат оваа сезона. Модните експерти кажуваат дека оваа сезона шарените парчиња се апсолутен хит и тие ќе донесат малку свежина во тмурните денови. Време е модната авантура да започне! Во продолжение ви предложуваме неколку модни комбинации кои нема да ве остават рамнодушни.

Кафена и зелена комбинација за вртење погледи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hanna Stefansson (@hannastefansson) on

Бели фармерки и кожна јакна како основа на стилот оваа есен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lene Orvik (@leneorvik) on

Кожен мантил за необичен, но впечатлив изглед

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lene Orvik (@leneorvik) on


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар