8-те најчести синхроницитети кои не треба да ги игнорирате

8-те најчести синхроницитети кои не треба да ги игнорирате

За оние кои не се сигурни што точно значи овој поим – синхроницитетот се сведува на одредени важни случајности. Овие случајности понекогаш се тешки за објаснување и тоа токму поради нивниот совршен тајминг и нивното совпаѓање со нашите животи. На овој начин универзумот ни покажува дека сме на вистинскиот пат. Во продолжение погледнете ги најчестите синхроницитети кои можеби се знак за некоја голема и убава промена во вашиот живот.

8-te-najvazhni-sinhroniciteti-koi-ne-treba-da-gi-ignorirate-kafepauza.mk

1. Гледање повторливи броеви

Гледањето броеви кои се повторуваат, како 1111 или 222, е можеби најочигледниот знак. Некои луѓе веруваат дека и секој број кој постојано го гледаме носи различна порака од универзумот.

2. Случајна средба со стар пријател

Ако е време некоја личност да се врати во вашиот живот, универзумот ќе го направи токму тоа.

3. Средба со нова личност што може многу да ви помогне

Универзумот секогаш ќе ви помогне кога сте на правиот пат, а понекогаш таа помош може да биде и во форма на нова личност во вашиот живот.

4. Добивање подарок кој сте го сакале

Можеби сте сакале нешто, но не сте кажале никому за тоа. Тогаш, на ваше големо изненадување, некоја блиска личност ви го подарува токму она што сте го посакале. Дури може и да ви каже нешто во стилот: „Го видов ова и се сетив на тебе.“

5. Добар тајминг

Можеби распоредот не ви бил баш најдобар, но одеднаш сте престанале со доцнење. Како сè во вашиот живот да почнало да се случува во вистинското време и по вистинскиот редослед.

6. Конечно наоѓате одговор на некои прашања

Можеби долго време ве мачело нешто за кое сте немале одговор. Сега конечно одговорот почнува да ви станува јасен, како да сте го знаеле целото време.

7. Ви се јавува некој за кој сте размислувате

И ова е еден од почестите и поочигледните знаци. Можеби размислувате за пријателот кој го немате видено одамна, и веднаш потоа добивате порака или повик од него. Ова само ќе ви покаже дека всушност сите ние сме поврзани.

8. На радио ја пуштаат вашата омилена песна кога вие ќе ја посакате

Можеби ви се случило да помислите на некоја песна и веднаш потоа да ја пуштат на радио. Можеби не изгледа така, но и ова е еден од важните знаци за синхроницитет.

Дали знаевте дека ништо не е случајно и сè се случува со причина?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар