28 август 2017 | Кафе пауза

Средете си го животот во месецот на Девиците: 3 работи што треба да ги направите до 22-ри септември

По енергијата на огнениот Лав, време е да им посветиме внимание на деталите во нашите животи.

4 работи што жените не им ги должат на мажите

Секоја девојка кога била мала ги слушала приказните за убавите принцези кои евентуално го наоѓале својот принц...

Се чувствувате депресивно? Можеби појавата „августовска тага“ е виновникот за тоа

Изгледа дека анксиозноста и депресијата се многу чести појави во август.

8-те најчести синхроницитети кои не треба да ги игнорирате

За оние кои не знаат, целиот синхроницитет се сведува на некои важни случајности.

3-те лоши навики кои ги имаат интелигентните луѓе

Ако ви било проблем да си легнувате рано, да ја средувате вашата соба и да внимавате на вашиот јазик, немојте да се откажувате.

5 совети со кои занемарениот ходник ќе стане ѕвезда во домот

Само неколку внимателно избрани детали ќе го претворат празниот и досаден ходник во убав и пријатен простор.

Погледнете ја оваа моделка од Азија која ги руши сите стереотипи со нејзините облини

Натали Нутенбум е 16-годишна моделка и внука на познатиот диџеј Стив Аоки.

12 бизарни факти кои покажуваат дека не знаеме ништо за животот

По толку време поминато на Интернет, сигурно мислите дека ништо повеќе не може да ве изненади.

Хороскопот и возењето: Кои се најдобрите, а кои се најлошите шофери?

Што мислите, на кое место се наоѓа вашиот хороскопски знак?

Жената која ве љуби сака да ги знаете овие нешта

Љубовта има неверојатна моќ што влијае и на двајцата во една врска. Таа ги храни душата, срцето и телото.

Есенски модни комбинации за оние што сè уште не се подготвени за панталони

Есента е зад аголот, а ние навистина не сме подготвени да го отфрлиме летниот комфор и да облечеме панталони!