Есенски модни комбинации за оние што сè уште не се подготвени за панталони

Есенски модни комбинации за оние што сè уште не се подготвени за панталони

Не знаеме дали сте вистински летен тип кој ги сака горештините, морето, песокот и целата таа летна вибрација, но едно морате да признаете – летото е совршен период за здолништа, фустани и шорцеви, за целата онаа лесна, лелеава и слободна гардероба која можете да ја носите само тогаш. Есента е зад аголот, а ние навистина не сме подготвени да го отфрлиме тој комфор и да облечеме панталони! Сепак, додека есента е блага, сончева и топла, можете да ги комбинирате овие дневни модни комбинации кои истовремено се и летни и есенски и кои не вклучуваат панталони. Супер, зар не?

1. Фустан со долги ракави + чизми над колена

Треба да се заблагодариме што постојат фустаните со долги ракави, кои се лелеави и цветни, исто како да се летни, а слободно можат да се носат за време на есента. Овие фустани стилизирајте ги со чизми над колена, а бонус е доколку чизмите се во иста боја како и фустанот. Изберете некоја типична есенска боја, како што е на пример бордо.

2-esenski-modni-kombinacii-koi-mozhete-da-gi-ponesete-ako-sѐ-ushte-ne-ste-podgotveni-za-pantaloni-www.kafepauza.mk_

2. Крзнен елек + шорцеви со висок струк

Кога ќе дојдат студените денови, со задоволство им се враќаме на омилените крзнени парчиња облека, како што се елеците. Комбинирајте го со лесни кошули и шорцеви со висок струк, но и широки ногавици. За да ја „заокружите“ комбинацијата изберете темни хулахопки и чизми до глуждовите.

3-esenski-modni-kombinacii-koi-mozhete-da-gi-ponesete-ako-sѐ-ushte-ne-ste-podgotveni-za-pantaloni-www.kafepauza.mk_

Преминете на следната страница за повеќе комбинации…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар