4 пози за експлозивен орален секс

4 пози за експлозивен орален секс

Класичната 69-ка не е ниту најдобриот ниту најзгодниот начин да уживате во оралниот секс.

4-pozi-za-eksploziven-oralen-seks-kafepauza.mk

1. Потполно облечени

Девојката треба да носи фустан или здолниште, бидејќи оваа поза не би можела да се примени доколку носи панталони. Таа треба да седне на работ на креветот, а нејзиниот партнер да клекне помеѓу нејзините нозе. Дури не мора ниту да ја соблекувате долната облека, гаќичките може да ги потргнете настрана и да се препуштите на уживањето. Непосредноста и спонтаноста на оваа секси акција со сигурност ќе ви се допадне на обајцата.

Секако, не мора да се ограничувате само на креветот во спалната соба. Искористете го сиот мебел што го имате на располагање, од каучот, до кујнските столици и фотелјите во трпезаријата. Освен тоа, оваа поза е доста згодна за машкото, па така и целата сеанса може да трае подолго.

2. Странична 69-ка

Наместо да се препуштате на класичната поза 69, која реално е доста незгодна, пробајте ја нејзината странична верзија. Двајцата партнери треба да легнат на страна, свртени секако еден кон друг. Освен што ќе ви биде поудобно, со оваа поза ќе имате и многу подобар пристап.

3. Застаната врз него

Машкото треба да легне на клупа со грб додека девојката треба да застане над него. Од таа позиција девојката ќе има одличен преглед на неговото тело и постојано да го следи додека ѝ пружа задоволство. Освен тоа, и таа може дополнително да го возбудува допирајќи го со рацете по интимното подрачје.

4. Девојката одозгора

Додека партнерот лежи на кревет, девојката треба да се намести над неговото лице и да клекне, доаѓајќи со интимните делови точно над него. Таа треба да гледа право во него, а контактот со очи е клучен за висок степен на возбуда и задоволство во оваа позиција.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар