13 октомври 2022 | Кафе пауза

На кој начин можете да ги цените и да уживате во малите нешта во животот?

Нашите животи се состојат од безброј мали моменти во времето кои можат да бидат извор на вистинска среќа, љубов и мудрост!

Кои навики во исхраната можат да доведат до несоница?

Дали знаевте дека одредена храна која ја консумирате навечер може да доведе до несоница па дури и до хронични проблеми со спиењето?

Љубовен хороскоп за 2023 година: Судбоносни пресврти за дел од хороскопските знаци!

Според астролозите, 2023 година ќе биде период на големи одлуки, промени и пресврти!