13 модни совети за дамите во 30-тите: Изгледајте младо, но не и како тинејџерки!

Секоја дама сака да изгледа помладо, но како да го направите тоа без да изгледате како тинејџерка? Можеби е време да заборавите на мини-здолништата и да ги замените со молив здолништа. Но сепак, кога станува збор за облекувањето одлуката е само ваша. Погледнете некои модни совети кои можеби ќе ви помогнат да ја одберете следната комбинација.

Чанти и ранци: Нагласени рабови наместо модел без форма

(1)13-soveti-za-oblekuvanje-za-damite-vo-30tite-koi-kje-vi-pomognat-da-izgledate-mlado-no-ne-kako-tinejdzherki-kafepauza.mk

(2)13-soveti-za-oblekuvanje-za-damite-vo-30tite-koi-kje-vi-pomognat-da-izgledate-mlado-no-ne-kako-tinejdzherki-kafepauza.mk

Огромните ранци и чанти без форма го прават вашиот изглед едноставен, но исто така со нив изгледате и како тинејџерки. Ако морате да носите многу работи со себе, подобро одберете голема чанта со нагласени рабови, како Миранда Кер на фотографијата. Или можете да пробате ранец со геометриска форма – без бувови и слично – како Кејт Босворт.

Кроп-топ: Комбинирајте го со здолништа со висок струк

(3)13-soveti-za-oblekuvanje-za-damite-vo-30tite-koi-kje-vi-pomognat-da-izgledate-mlado-no-ne-kako-tinejdzherki-kafepauza.mk

(4)13-soveti-za-oblekuvanje-za-damite-vo-30tite-koi-kje-vi-pomognat-da-izgledate-mlado-no-ne-kako-tinejdzherki-kafepauza.mk

Да, кроп-топ маичките се модерни и сакаме да ги носиме, но рамните стомачиња се дел од младоста. За дамите во 30-тите подобро е овие маички да ги комбинираат со здолништа со висок струк така што ќе се гледа многу малку кожа. Покрај тоа, оваа комбинација ја создава правилната пропорција на телото, односно ги балансира горниот и долниот дел и прави нозете да изгледаат подолги.

Тесни фармерки: Со големи чизми или потпетици

(5)13-soveti-za-oblekuvanje-za-damite-vo-30tite-koi-kje-vi-pomognat-da-izgledate-mlado-no-ne-kako-tinejdzherki-kafepauza.mk

(6)13-soveti-za-oblekuvanje-za-damite-vo-30tite-koi-kje-vi-pomognat-da-izgledate-mlado-no-ne-kako-tinejdzherki-kafepauza.mk

Тесните фармерките знаат да ги направат задникот и колковите поголеми и да да го прикажат вашето тело во лошо светло. Со овие фармерки одберете широка блуза и избегнувајте да ги комбинирате со рамни или какви било минималистички чевли. Подобро носете чевли со високи потпетици, чизми до глуждот, високи чизми или спортски чевли.

Породолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар