Вистинско спа-уживање во Исланд

„Blue Lagoon“ во Исланд е совршено место каде можете целосно да се опуштите и да заборавите на секојдневните обврски. Центарот на своите гости им нуди најразлични погодности: сауни, масажи, геотермални бањи.Вистинско спа-уживање во Исланд Прекрасниот спа-центар со својата природна убавина, секојдневно привлекува туристи од целиот свет. Со неверојатните глетки кои го одземаат здивот, „Сината лагуна“ е вистински рај на земјата.Вистинско спа-уживање во ИсландСпа-центарот се наоѓа на полуостровот Рејкјавик во јужно-западниот дел на Исланд, блиску до главниот град на Исланд, Рејкјавик. „Сината лагуна“ е единственото место во светот каде длабокиот морски гребен излегува на брегот. Температурата во огромното насобрано водно пространство, се движи од околу 37 до 39 степени Целзиусови.Вистинско спа-уживање во Исланд Самата вода содржи многу активни состојки кои помагаат гостите подобро да се релаксираат, како што се силициум диоксид, соли и сино-зелени алги. Воедно, белата силиконска кал помага во омекнување и екфолијација на кожата.Вистинско спа-уживање во Исланд Покрај тоа што спа-центарот им овозможува на гостите целосна релаксација, водата уште се користи и за произведување на електрична струја.Вистинско спа-уживање во ИсландПреку овие фотографии, можете барем за момент да се опуштите и да ја осетите магијата на „Blue Lagoon“.Вистинско спа-уживање во ИсландВистинско спа-уживање во ИсландВистинско спа-уживање во ИсландВистинско спа-уживање во ИсландВистинско спа-уживање во ИсландВистинско спа-уживање во ИсландВистинско спа-уживање во ИсландВистинско спа-уживање во ИсландВистинско спа-уживање во ИсландВистинско спа-уживање во Исланд


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар