27 февруари 2012 | Кафе пауза

Едуцирајте се бесплатно на интернет – наука и здравје

Секој вид едукација е самоедукација. Точка. Не е важно дали седите во училница, на факултет или во кафуле. Не учиме ништо што не сакаме да го научиме.
Датум: 27 фев 2012
, Автор:

Симпатични животни си играат со мобилни уреди

Што се случува кога љубопитно домашно милениче ќе се најде во контакт со интересен мобилен уред?
Датум: 27 фев 2012
, Автор:

Интерактивна галаксија

Најновата инсталација на „Lab 212“ е големо интерактивно ѕвездено небо, кое секој би посакал да го има во својот дом. Замислете како би било да патувате низ ѕвездите, без да ја напуштите вашата дневна соба.:-)
Датум: 27 фев 2012
, Автор:

Вистинско спа-уживање во Исланд

„Сината лагуна“ во Исланд е совршено место каде можете целосно да се опуштите и да заборавите на секојдневните обврски...

Кажете му „да“ на сегашниот миг

Кажете му „да“ на сегашниот миг и ослободете се од стресот што го носи јазот помеѓу она што од нас го бараат околностите во кои живееме и она што го налага човечката природа.

Најдобрите фустани на „Оскарите“ на сите времиња

Магазинот „Гламур“ направи листа на најдобрите фустани носени на најгламурозната ноќ во светот низ текот на годините...
Датум: 27 фев 2012
, Автор:

Кафе-позадина за вашиот десктоп #64

„Кафето е она кое ги прави политичарите помудри и им овозможува да гледаат со полузатворени очи.“
Датум: 27 фев 2012
, Автор:

Приказната за „Бубата“ – најпопуларниот Фолксваген автомобил

Во 1955 година, Бубата станува првиот автомобил во Европа со производство од над милион автомобили годишно.