Што се јаде за појадок ширум светот?

Многу земји, многу различни култури и традиции, како и различни утрински навики. Ова кратко, но навистина интересно видео прикажува што појадуваат луѓето ширум светот. Погледнете го и одлучете кој е вашиот омилен појадок.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

  1. Katherine Reply

    Сите до едно преубави 🙂 Ми отвараат апетит, посебно Шведска.

Остави коментар