Дознајте кои се најевтините градови во Европа

Дознајте кои се најевтините градови во Европа

Една Интернет платформа за брзо закажување билети за автобуски и железнички транспорт направила листа од најевтините градови во Европа. Нашиот главен град, Скопје, го заземал првото место како најевтин град на целиот континент.

Дознајте кои се најевтините градови во Европа

На второ место се наоѓа Приштина, Косово, а веднаш по него е Подгорица, Црна Гора.

Дознајте кои се најевтините градови во Европа

На деветто место се наоѓа Белград, Србија и ја дели позицијата со главниот град на Романија, Букурешт.

Дознајте кои се најевтините градови во Европа

Листата е направена според просечната цена на одредени производи и услугите во секој град како возење еден километар со такси, половина литар домашно пиво, шолја капучино, влезници за музеи, ноќевање во хотел за една личност и карти за јавен превоз во еден правец.

Дали знаете кои се најевтините градови во светот?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар